Astăzi am ajuns cu o mică întârziere la FRR, unde ne aştepta autocarul pentru a merge să întâmpinăm Stejarii ce se întorceau victorioşi de la Lisabona. După un sfert de oră au apărut şi băieţii care fuseseră la #fotbaltweetmeet aşa că am putut pleca.
Aduc aici aminte că am câştigat, ieri 20 martie 2010, un meci destul de dificil cu Portugalia, la ei acasă, cu scorul de 9-20!
La Aeroport am intrat cu uşurinţă, fără a ne întreba prea multe, legitima etc. Ştiau deja cei de la pază că venim. Debarcarea şi fuguţa în zona sosiri zboruri internaţionale, să nu întârziem. Nupă câteva minute se deschide uşa şi iată-i: deşi obosiţi, se vede că sunt bucuroşi de primirea noastră. Urmează fotografii şi interviurile pe loc. Au fost prezente la faţa locului GSP, DIGI Sport, Telesport, PRO tv şi TVR.
Urmează meciul de sâmbătă 27 martie a.c. Sper ca de data asta să vină şi Manuel. :)
• Alte videouri despre eveniment: 1, 2 şi 3 (extras din ştirile sportive ale PRO tv).

0 Responses to "#rugbytweetmeet Primirea Stejarilor la aeroport"